Elastická hydroizolace X-top 15kg

5 hodnocení
 
 
Cena 1 099,17 Kč bez DPH
1 330 Kč / ks    
Kód produktu 1277-3478381
Značka Metrum
Kategorie tekutá lepenka
 

Doprava: sběrnou službou, možná dobírka Odběrné místo: Brno

X-top elastická hydroizolace Jednosložková pružná stěrka na bázi polymerů a plniv určená především pro izolace stavebních konstrukcí proti stékající vodě v interiérech. Hmota je připravená k přímému použití, vytváří pružnou, vysoce přilnavou membránu, která má vynikající přilnavost na cementové podklady, omítky, sádrokarton, ocel, galvanizovaný plech, měď apod., přesto zůstává mikroporézní, paropropustná a zabraňuje kondenzaci vody.

Spotřeba: vodorovné plochy 2 x 0,7 kg/m2, svislé plochy 2 x 0,4 kg/m2

Charakteristika: hmota připravená k přímému použití vytváří pružnou, vysoce přilnavou membránu má vynikající přilnavost na cementové podklady, omítky, sadrokatron, ocel, galvanizovaný plech, měď apod. málo nasákavá a málo propustná pro vodu mikroporézní – páropropustná, zabraňuje kondenzaci vody neobsahuje těžké kovy Příklady použití: plošná hydroizolace stavebních konstrukcí v interiéru vhodná do vlhkých prostor jako jsou koupelny, sprchy, prádelny apod. jako pružná membrána pod samonivelační podlahové stěrky, pro betonové potěry, omítky v kombinaci s cementovými flexibilními lepidly lze použít pod keramické obklady a dlažby

Podklad: Podklad musí být pevný a soudržný, čistý, zbavený prachu, mastnot a jiných nečistot. V případě napadení podkladu plísněmi ošetříme přípravky Dřevosan Profi nebo Dřevosan – Český stavitel v bezbarvém provedení. Praskliny a spáry o šířce větší jak 3 mm musí být opravené. Rohy a kouty doporučujeme mírně zaoblit. Nové podklady musí být vyzrálé. Podklad, zejména savý, doporučujeme napenetrovat naředěnou hydroizolací X TOP.

Pracovní postup: Izolační stěrka X TOP je připravená k použití a již se neředí. Před nanášením hmotu rozmíchejte do homogenní konzistence. Nanášejte ve dvou vrstvách (nutno dodržet) válečkem, štětkou nebo pryžovou stěrkou. Každá vrstva musí mít tloušťku ve vlhkém stavu cca 1 mm. Druhý nános se provádí po zaschnutí povrchu předchozí vrstvy (24 hod.). Teprve po dokonalém vyschnutí (min. 24 hod. při teplotě 20°C a relativní vlhkosti vzduchu 65 %) lze klást dlažbu nebo jiný obklad. Při nanášení vrchního materiálu (dlažby) dbejte, aby nedošlo k porušení izolačního filmu X TOP ostrými nečistotami (střepy, nečistá obuv apod.). Upozornění: Nelze aplikovat při teplotách pod +5°C a vyšších než +25°C (chraňte před přímým slunečním zářením). Stěrka není vhodná pro překrývání aktivních trhlin. Nepoužívat jako konečnou/vrchní hydroizolační vrstvu pro plochy vystavené otěru a UV záření. Vždy je nutné izolační membránu překrýt potěrem, omítkou, keramickým obkladem nebo dlažbou. X TOP není vhodný pro podklady, které mohou uvolňovat olejovité složky nebo použité plastifikátory.Přepravovat pouze při teplotách od +5°C do +35°C.VÝROBEK NESMÍ ZMRZNOUT!