Jímka na dešťovou vodu

Ministerstvo životního prostředí od června odstartovalo dotace na dešťovou vodou. Na dotace je vyčleněno 100 milionu korun, tento program „Dešťovka|“ má napomoci hlavně s následky sucha. Zájem o dotace na dešťovou vodu se předpokládá obrovský, alokovaných 100 milionů by mělo postačit na 3-5 tis žádostí. Jedna domácnost může např. získat až 105 tisíc korun.

Stát chce přispět k tomu, aby se dešťová voda dále využívala jako voda užitková, na splachování toalet, zalévání zahrady či praní prádla. Dotace programu Dešťovka, které budou pouze na zálivku zahrady, budou poskytovány pouze v oblastech, které jsou výrazně postiženy suchem, např. lokality, které bylo nutné v minulosti zásobovat cisternami nebo kde platil zákaz zalévání, či napouštění bazénů.

Žádosti se podávají nejdříve elektronicky, poté se pak musí osobně nebo poštou do 5 dnů doručit žádost a její přílohy na kterékoli z 13 krajských pracovišť Státního fondu životního prostředí.

K zachycení dešťové vody je ideálním řešením plastová jímka. Na našem e-shopu vám nabízíme vysoce kvalitní německé samonosné plastové jímky Betaxo, které slouží k zadržení dešťové vody a k jejímu dalšímu použití, ať už k zálivce zahrady, plnění bazénu či k praní prádla, protože dešťová voda je měkká a šetří tím i Vaši pračku.

Plastová jímka Betaxo nekoroduje a je 100% recyklovatelná. Jímky jsou vybaveny bezpečnostním přepadem, velká výhoda je ta, že nemusíte jímky ukládat do předem vybetonované jámy. Stačí je usadit a zakrýt např.pískem nebo štěrkopískem.

K přírodě bychom měli být šetrní, ochraňujeme svět pro sebe a pro naše děti. Plastová jímka by se měla stát nezbytnou součástí našich domovů a to nejen tam, kde není možná přípojka na městskou kanalizaci.

Plastové jímky můžete zakoupit na našem webu, odkaz ZDE

 program Dešťovka

 

  nádrže Betaxo_1