Umělý kámen a přírodní kámen

Obklady z přírodního kamene a umělého kamene, tzv.imitace kamene, stále patří mezi oblíbený doplněk mnoha staveb. Stačí se jen rozhodnou zda dostane zelenou umělý kámen a nebo ten přírodní.

Umělý kámen se vyrábí z vysoce kvalitní betonové směsi nebo ze syntetické tvrzené sádry, která má vliv na nízkou hmotnost a pořizovací cenu. Obklad z betonu je pevný, odolný a mrazuvzdorný, vhodný pro interiér i exteriér. Obklady sádrové mají menší odolnost a jsou vhodné pouze do interiéru. Imitace kamene věrně napodobuje přírodní materiál, jako je např.lámaný mramor, štípaná břidlice, imitaci dřeva. Imitace kamene nachází své místo jak v interiéru tak i v exteriéru. V exteriéru se používá zejména jako fasádní obklad, obklad zdí, obklad komínů a plotů, v interiéru jde spíše o dekorativní záležitost, jako obklad krbů, zdí, stěn za televizí. ZDE K dalším oblíbeným imitacím patří také imitace cihlových pásku, lícových cihel (tzv.lícovka) jsou k nerozeznání od skutečných cihel a lze je využít na zateplení fasády popř.k obložení vnitřních prostor. ZDE K našim předním dodavatelům patří český výrobce umělého kamene společnost Magicrete, Luminta, Stegu, Dakama.

obklad imitace kamene Grenada

Přírodní kámen Vás okouzlí na první pohled, je specifický, originální a neopakovatelný. Vzhled Vašeho domu či chalupy dokáže od základů změnit. Obklad fasády přírodním kamenem nepůsobí jen estetickým dojmem, ale dokáže přispět k lepší tepelné izolaci stěn. Jako materiál se většinou používají kameny z kvarcitu a břidlice, jsou skládané do dílců ve tvaru Z nebo obdélníku. V exteriéru se dá použít nejen jako fasádní obklad, ale také jako obklad soklů, obklad zahradních zdí, obložení kolem ploch zahradních jezírek. Vhodně vybraný obklad z kamene dobře odolává klimatickým podmínkám, ale využití najde také v interiérech Vašich domovů. Používá se zejména tam, kde je prostě nejvíc vidět, obložení krbu, obložení stěn vstupní haly, schodiště. ZDE

Kamenný obklad Ivory

Údržba je velice jednoduchá, v interiéru Vám stačí vysavač a v exteriéru např. tlakový čistič.

Nechte vstoupit přírodu do vaší blízkosti, obklopte se krásou přírody a vykouzlete si ten nejbáječnější a jedinečný domov. Akční ceny a ceník kamene najdete na našem e-shopu.