Mamut Flex T 25kg - lepidlo a stěrka na zateplovací systém

5 hodnocení
 
 
Dostupnost e-shop
Cena 207,44 Kč bez DPH
251 Kč / ks    
Kód produktu 7-3478005
Značka Mamutherm
Kategorie suché směsi
 

DOPRAVA rozvoz z odběrného místa ODBĚRNÉ MÍSTO Brno 

MAMUT Flex T lepicí a armovací tmel určený pro ruční lepení a armování tepelně izolačních desek pro stavitele, kteří nehodlají dělat kompromisy v kvalitě použitých materiálů. Lepidlo a stěrku MAMUT Flex T si oblíbili především profesionálové díky jeho velmi snadné zpracovatelnosti a bezkonkurenčnímu poměru cena / kvalita.

Složení: Minerální plnivo o zrnitosti 0 - 0,7 mm, portlandský cement, speciální přísady zlepšující vlastnosti malty.

Příprava podkladu: podklad musí být pevný, neprašný, nemastný a vyrovnaný, nesmí být zmrzlý. Velmi savé podklady opatřete vhodným penetračním nátěrem, např. MAMUT Penetrace. Hladké a nesavé podklady doporučujeme zdrsnit nebo opatřit kontaktním nátěrem MAMUT Kontakt.

Zpracování: směs rovnoměrně vsypávat do doporučeného množství vody dle návodu na balení. Malta se rozmíchá (nejlépe elektrickou vrtačkou s míchací vlnou) s vodou tak, aby vznikla hladká jednolitá hmota, po cca 5-10 min. odležení míchání krátce opakujeme. Malta se nanese strojně nebo ručně na izolační desku, rozprostře se do tloušťky cca 3-5 mm a horizontálně vlnovitě pročeše zubovou stěrkou. V případě aplikace na méně rovný podklad (neomítnuté zdivo atp.) se lepidlo nanese po obvodě desky v šířce cca 5 cm a 3-krát do středu v tloušťce cca 2-3 cm. Lepidlo musí být naneseno min. na 40% plochy desky. Tepelně izolační deska s lepidlem se přitlačí na podklad, vyrovná a dále se postupuje podle doporučeného technologického postupu pro tepelně izolační systém. Lze lepit i na omítnuté zdivo. V případě nutnosti se izolační deska mechanicky upevní ke stavební konstrukci vhodnými kotvícími prvky. Armovací vrstva: na izolační desku se nanese lepicí malta v předepsané tloušťce, do srovnané vrstvy se vtlačí armovací síťovina, překryje a vyrovná se další vrstvou malty. Tloušťka armovací vrstvy min. 4 mm. Výztužná síť musí být uložena v 1/2 až 1/3 tloušťky armovací vrstvy od vnějšího povrchu a překryta min. 1 mm vrstvou. Po konečném vyrovnání armovací vrstvy nesmí být výztužná síť obnažena (ani po přebroušení případných nerovností). Takto je připraven podklad (po příslušné době zrání) pro nanesení vrchní omítky.